Voq Kids Anaokulu Kayseri Kreş

Ana sayfa > Voq Kids Anaokulu Kayseri Kreş

Uzun yıllar emek verdik şu an edindiğimiz eğitimcilik tecrübesine sahip olabilmek için… Dünyanın bir çok farklı ülkesinde onlarca kurum gezdik. Uluslararası eğitim konferanslarına katıldık. Sürekli değişen dünya düzeni içerisinde ’ Yeni dünya düzeninde doğru eğitim modelleri nasıl geliştirilmeli?’ sorgusuyla tarihten bugüne eğitim üzerine yıllarını vermiş filozofların görüşlerini okuduk, antropologların fikirlerini araştırdık.

Bu uzun süreli araştırmalar ve kendi eğitimcilik deneyimimiz ile şöyle bir yol haritası çizmeye karar verdik; Kapalı sınıflar içinde, bir öğretmen konuyu anlatırken, öğrencilerin dinleyici bir konumda ve soru sorulduğu taktirde cevap veren bir iletişim modeli içerisinde olması yerine, öğretmen ve çocukların bir takım ruhu içerisinde, bir soruna çözüm bulma, her yeni bilgiyi sorgulama ve her sorgu sonucunda yeni keşif alanları yakalamaları üzerine kurgulu bir eğitim öğretim metodunun, yaratıcı, üretken ve öğrenmekten keyif alan bireyler yetiştireceğine inandık.

Bağlı olduğumuz değerlerin sadelik, şeffaflık ve samimiyet üzerine temellerinin atılmış olmasının bilinciyle çocuklarımızı iyi bir geleceğe hazırlamak için bizleri bekleyen bu uzun ve zorlu, bir o kadar da keyifli yolda birlikte yürümeyi dileriz.